lampy wiszące

na stronę

Z powodzeniem mogą być wykorzystane jako praktyczny, a przy tym stylowy element wyposażenia wnętrza zarówno salonu, sypialni, jak i kuchni czy łazienki, ale nie tylko. Lampy wiszące doskonale sprawdzą się również w biurach, wszelkiego rodzaju restauracjach i różnego typu lokalach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by mogły być one używane również na tarasach.

Jaką oprawę wybrać?

Wybór odpowiedniej lampy wiszącej wbrew pozorom nie jest taki prosty. Należy wziąć pod uwagę zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie. W zależności od modelu oprawy zapewniają bowiem mniej lub więcej światła (różna liczba żarówek, zabudowane klosze bądź też żarówki bez zabudowy), przy czym warto wziąć pod uwagę czy lampa wisząca ma pełnić funkcję oświetlenia głównego czy dodatkowego. Na tym etapie dobrze jest też rozważyć tonację światła – ciepłą czy chłodną, białą czy żółtą. Należy pamiętać, że może to wpływać na odbiór kolorów.

Niektóre modele posiadają możliwość regulowania nachylenia kierunku światła. Pozwoli to skierować wiązkę światła na konkretne miejsce w pomieszczeniu – jest to nie tylko niezwykle praktyczne rozwiązanie, np. nad stołem w kuchni czy nad strefą wypoczynkową w salonie. Ponadto mogą Państwo także w ten sposób wyeksponować szczegół wystroju wnętrza (np. szafkę, obraz, nowy t stół, itp.).

Przy doborze odpowiedniej lampy wiszącej należy wziąć pod uwagę wystrój w pomieszczeniu. Warto dopasować design, stylistykę oraz kolorystykę oprawy do aranżacji wnętrza. W salonach w stylu glamour fantastycznie będą prezentowały się żyrandole z kryształami, zaś w kuchniach urządzonych industrialnie lepiej wyglądają oprawy metalowe, inspirowane urbanistyką i przemysłem.

Co możemy zaoferować?

Dostępne w naszym asortymencie lampy wiszące to niepowtarzalne bogactwo form i kolorów. Są to produkty spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zadbaliśmy o to, by znalazły się wśród nich akcesoria w różnych stylach – industrialnym, klasycznym czy też nowoczesnym. Dzięki temu stworzą spójną całość z każdym typem wnętrza!

Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi, cenionymi na rynku producentami. Daje nam to pewność, że dostarczamy naszym klientom produkty wysokiej jakości – łączące wyjątkowy design z funkcjonalnością oraz wytrzymałością na lata. Są to między innymi takie marki jak Aquaform, Astro, Azzardo, Cleoni, Eglo, Ideal-Lux, Foscarini, Linea Light, Sillux, Villeroy & Boch, Studio Italia Design, Vistosi, Slamp, Spot Light i wiele innych. Dostępne w naszej ofercie lampy wiszące w wielu modelach dostępne są razem z żarówką – dobraną odpowiednio pod kątem mocy.

Chętnie też podpowiemy jaka lampa wisząca będzie najbardziej odpowiednia do konkretnego pomieszczenia. Jeżeli nie masz pomysłu, możesz spróbować znaleźć interesujący przedmiot dzięki filtrom wyszukiwania albo przedstawić nam swoje oczekiwania. Stale też aktualizujemy naszą ofertę, dzięki czemu mamy w ofercie prawdziwe trendy wnętrzarskie.

Lampa wisząca wybrana – co dalej?

Dokonaliście wyboru oprawy, która spełnia oczekiwana zarówno pod kątem użytkowym, jak i estetycznym. Teraz konieczne jest odpowiednie zamontowanie oświetlenia. Niektóre modele posiadają możliwość regulacji długości zwisu, co daje szansę na zamontowanie oprawy na idealnej wysokości – czyli nie za nisko (ponieważ istnieje ryzyko uderzenia głową o nią), nie za wysoko (ponieważ rozproszenie światła może być nieodpowiednie).

Kolejną, ale nie mniej ważną kwestią do ustalenia jest miejsce montażu oprawy. W kuchniach i jadalniach wybiera się bardzo często punkt nad stołem bądź wyspą kuchenną. W salonach lampy wiszące mocowane są z reguły nad stolikiem kawowym, zaś w sypialniach w centralnym punkcie sufitu. Istotne znaczenie ma tu funkcjonalność. Oprawy powinny być ulokowane w miejscu, które zapewnia użytkownikom odpowiednią ilość światła podczas wykonywanej czynności, np. przy posiłku, porannej toalecie, popołudniowym odpoczynku.

Dostępne w ofercie naszego sklepu lampy wiszące posiadają rozwiązania montażowe umożliwiające zamocowanie do sufitu.